ts پرداخت هزینه اپلیکیشن فی برنامه اسکیل ورکر کانادا | تهران پرداخت
×
سریع، مطمئن و آگاهانه

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) برنامه اسکیل ورکر کانادا

نویسنده : فرهاد اسدی

یکی از برنامه‌های مهاجرت کانادا برنامه ورود سریع (Express Entry) است که اقدام به پذیرش نیروی کار حرفه‌ای (Skilled worker) می‌کند. متقاضیان کبک بایستی یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند زیرا هزینه‌ی کبک شامل دو بخش است، که مرحله اول آن هزینه اختصاصی برای مهاجرت به استان کبک و مرحله دوم آن پس از رسیدن پرونده به بخش فدرال است.

یکی از محبوب ترین برنامه های ورود به کشور کانادا برای ایرانیان برنامه ورود سریع (Express Entry) است که برنامه ای مهاجرتی بر مبنای جذب نیروی کار متخصص (اسکیل ورکر) است. این برنامه بر حسب اینکه شما قصد مهاجرت به کدام استان کانادا را دارید به دو بخش تقسیم می شود.

 • Quebec Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک)
 • Federal Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای دیگر استان های کانادا)
که هر یک از این دو بخش هزینه های مخصوص به خود را دارد که در ادامه به تفصیل ذکر می شود.

Canada-application-fee

هزینه های برنامه اسکیل ورکر کانادا

در بحث هزینه ی اپلیکیشن فی کانادا نکته ای مهم وجود دارد و آن این است که متقاضیان کبک بایستی یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند زیرا هزینه ی کبک شامل دو بخش است، که مرحله اول آن هزینه اختصاصی برای مهاجرت به استان کبک و مرحله دوم آن پس از رسیدن پرونده به بخش فدرال است که از اینجا به بعد هزینه ها به همان اندازه اسکیل ورکر فدرال است، در واقع متقاضیان کبک یک مرحله ی پرداختی بیشتر دارند.
این مبالغ به تفکیک برنامه فدرال و کبک در ادامه فهرست شده است :

 • مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال (Federal Skilled Worker)
  این برنامه برای مهاجرت به سرتاسر کانادا به غیر از استان کبک می باشد. اپلیکیشن فی این برنامه ۵۵۰ دلار کانادا برای متقاضی اصلی و ۵۵۰ دلار برای همسر او جهت بازگشایی پرونده و انجام پروسه کار در بخش فدرال می باشد. این مبلغ برای همراه زیر 22 سال شخص متقاضی، مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا بجای ۵۵۰ دلار می باشد. همچنین هزینه ی لندینگ فی به مبلغ ۴۹۰ دلار و دیگر هزینه ها از قبیل تست زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی، مدیکال، Clearance و ترجمه مدارک نیز برای شما وجود دارد.
 • مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر کبک (Quebec Skilled Worker)
  این برنامه تنها برای مهاجرت به استان کبک می باشد و همانطور که ذکر شد متقاضیان کبک قبل از رسیدن پرونده به مرحله فدرال بایستی هزینه Application Fee (اپلیکیشن فی) کبک را جهت آغاز روند مهاجرت پرداخت کنند که این هزینه برای فرد اصلی ۷۶۵ دلار کانادا و برای هر یک از همراهان ۱۶۴ دلار می باشد. همچنین هزینه ی لندینگ فی به مبلغ ۴۹۰ دلار و دیگر هزینه ها از قبیل تست زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی، مدیکال، Clearance و ترجمه مدارک نیز برای شما وجود دارد.

روش پرداخت Application Fee

اپلیکیشن فی کانادا در برنامه فدرال از طریق مسترکارت/ویزا کارت قابل پرداخت است اما در مورد "کبک" و "اپلیکشن فی متقاضی اصلی در برنامه فدرال" قبلا این پرداخت تنها از طریق سند اعتباری Money Order (مانی اردر) یا Bank Draft (بانک درفت - چک بین بانکی) قابل انجام بود اما هم اکنون شما می توانید پرداخت را به صورت پرداخت آفلاین نیز انجام دهید.
روش کار بدین صورت است که ابتدا شما فرم مربوط به پرداخت را پر کرده، اطلاعات کارت اعتباری را در آن نوشته و این برگه را پرینت گرفته و پس از امضای آن، این برگه را به همراه دیگر مدارک ارسال می کنید.

فرم مربوط به اپلیکیشن فی کبک از اینجا و فرم مربوط به متقاضی اصلی فدرال از اینجا قابل دسترس است. همچنین در صورتی که تمایل به استفاده از این روش داشتید می توانید کارت اعتباری خود را از تهران پرداخت تهیه نمایید که جزئیات آن در ادامه ذکر خواهد شد.

پرداخت با کارت اعتباری یا مانی اوردر و Bank Draft ؟

 • در صورت مشمول بودن به ریفاند یا بازگشت پول، در صورتی که از کارت اعتباری استفاده کرده باشید، کار شما در زمان بسیار کمتری انجام می شود.
 • هزینه ی پرداخت با کارت اعتباری قدری کمتر از Money Order خواهد بود.
 • جهت پیگیری اینکه هزینه پرداخت شده یا خیر، در Money Order و بانک درفت نیاز به مکاتبه با بانک دارید ولی با کارت اعتباری تنها کافیست به پنل کاربری کارت خود مراجعه نموده و در صورتی که پول از حساب شما کسر شده باشد، متوجه خواهید شد که پرداخت انجام شده است.
با توجه به تغییرات اخیر در روند مهاجرت Federal و Quebec ممکن است این هزینه ها متفاوت باشند که لازم است جهت اطمینان از درستی هزینه ها، مراتب را از طریق سایت CIC پیگیری نمایید. همچنین فهرستی کامل از هزینه های قابل پرداخت در سایت سفارت کانادا را در اینجا می توانید مشاهده نمایید.
دقت نمایید که سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزها
بازه زمانی
حداکثر زمان انجام سفارش‌های آنلاین
شنبه تا چهارشنبه
9 تا 22
حداکثر 3 ساعت
پنجشنبه
9 تا 14:30
حداکثر 3 ساعت
سایر زمان ها و روزهای تعطیل
تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا 24 ساعت (هر کدام که زودتر باشند)
    برای مطالعه ادامه این مقاله کلیک نمایید

شما می توانید سفارش خود را به روش (های) زیر انجام دهید:

Username :
*
Password :
*
Type :
*
Total amount for all applications(CAD) :
*
لینک صفحه‌ی ورود (Login) در سایت مقصد :
*
سایر ملاحظات (در صورت نیاز)
پیوست فایل (در صورت نیاز) :
 قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و قبول دارم.